VPS-Vengeance Avenger ερωτησεις, προβληματα και ανταλαγη presets

Discussion in 'GR' started by pliktro, Dec 27, 2019.

  1. pliktro

    pliktro Member

    Joined:
    Apr 12, 2014
    Messages:
    19
    Likes Received:
    19
    Έχει κανείς σας εμπειρία με το Vengeance Avenger 1.5.x;
    Έχουν αλλάξει τον τρόπο προστασίας με μία εταιρία που λέγεται Wibu/Codemeter.
    Το όλο θέμα μου είναι ότι ταλαιπωρήθηκα πολύ να βρω από πού θα αγοράσω το Dongle. Εν τέλει το αγόρασα από μία εταιρία που λέγεται MAAT και το περιμένω να έρθει.
    Η ερώτηση είναι έχει κανείς εμπειρία με το όλο θέμα, να θέλει ή να χρειάζεται την άδεια πάνω σε Dongle για το συγκεκριμένο προϊόν;
     
  2.  
  3. pliktro

    pliktro Member

    Joined:
    Apr 12, 2014
    Messages:
    19
    Likes Received:
    19
    Αυτη η απαντηση μεταφερθηκε απο αλλο Thread.
     
  4. pliktro

    pliktro Member

    Joined:
    Apr 12, 2014
    Messages:
    19
    Likes Received:
    19
    Το γνωριζω οτι υπαρχει software licence αλλα εγω προτιμω να την εχω σε USB Dongle για πολλους λογους. Αφου αλλαξανε το protection σχεδιο τους, αναγκαζεσαι να κανεις ανανεωση της αδειας σου καθε 90 μερες.
    Ο υπολογιστης μου δεν μπαινει στο internet και ετσι προτιμω να εχω το Dongle και να το βαζω στο λαπτοπ και να κανω την ανανεωση, συν οτι το λειτουργικο μου ειναι παγωμενο με ενα προγραμα που λεγετε Deep Freeze. Με καθε restart επανερχετε στην προηγουμενη κατασταση του. Το ολο θεμα θα μπορουσε να προκαλεσει προβληματα στα licences.
    Γι'αυτο τον λογο δεν εχω κανει ακομα το update περιμενω το USB Dongle ερθει.
    Η αληθεια ειναι οτι η Vengeance δεν το πουλαει το Dongle και η εταιρια που εχει το protection τα πουλαει μονο χονδρικα (απο 10 και πανω).
    Τελος για οποιον ενδιαφερεται εγω το αγορασα απο την εταιρια MAAT. https://www.maat.digital/dongle/
    Θα περιμενω να δω αν κανεις απο τους συναδερφους εχει καποια εμπειρια με το Dongle αν οχι θα ποσταρω εγω μηπως χρειαστει για καποιον μελλοντικα.

    Επισης σκοπευω να φτιαξω sequencer με ελληνικα πραγματα του τυπου...
    Ζειμπεκικα
    Απταλικα
    Χασαπικα
    Χασαποσερβικα
    Τσιφτετελια
    Ρουμπες
    κ.α

    Θα ηταν ωραια αν μπορουσαμε να φτιαξουμε και να ανταλαξουμε presets για οποιον ασχοληθει. Ας πουμε ενας κιθαριστας να επαιζε τις κιθαρες (ολα τα ακορντα μινορε, ματζορε) καποιος μπασιστας το μπασο και οτι αλλο χρειαζεται.
    Με την δυνατοτητα του multiloop στο Avenger εχουμε απεριοριστες δυνατοτητες.
     
Loading...
Loading...